{{ctrl.notification}}
دانستی هایی راجع به دیوار چین، کشف یکی از مهمترین عجایب هفتگانه جهان

در مورد اهمیت این دیوار تاریخی و گردشگری همین کافی ست که اکثر مردم در سراسر جهان اسم آن را شنیده اند. اما این دیوار راز هایی را در خود نهفته که دانستن آن برای افرادی که قصد خرید بلیط هواپیما و سفر به چین را دارند ضروری است. همواره سؤال هایی در مورد تاریخچه دیوار بزرگ چین، علت ساختن دیواری به این عظمت و دلایل محبوبیت آن مطرح بوده، از این رو در ادامه با ما همراه شوید تا جواب این سؤال ها را دریافت کنید، پشنهاد می کنیم قبل از خرید بلیط هواپیما چین و بازدید از معروف ترین نماد تاریخی اش، هرآنچه باید را راجع به دیوار چین بدانید.

دیوار چین گذرگاه بزرگان

حتی سران بلند پایه کشور های مختلف نیز بازدید از دیوار بلند چین را از دست نداده اند چرا که تا کنون حداقل 300  سیاستمدار صاحب نام دنیا مانند باراک اوباما رئیس جمهور اسبق آمریکا و یا نخست وزیر پیشین بریتانیا از بادلینگ، از شناخته شده ترین قسمت دیوار چین بازدید کرده اند. اما نکته حائز اهمیت اینجاست که دیوار چین نمادی از غرور و پشتکار مردمانی است که هرگز شکست را نپذیرفته و برای رسیدن به اهدافشان راه های گوناگون را امتحان می کنند. بدین منوال این دیوار عظیم مورد احترام سایر ملل ها نیز قرار گرفته است. پس قطعا از خرید بلیط هواپیما چین و عضویت در گروه های گردشگری تور چین پشیمان نخواهید شد.

تاریخچه و دلایل ساخت دیوار چین

جالب است بدانید دیوار چین، طولانی ترین سازه دنیا می باشد که به منظور دفاعی ساخته شده که کاربرد نظامی دارد. در سال 246 قبل از میلاد، امپراتوری چین تجزیه شده و به ایالت های مختلف تقسیم شده بود. همین امر کاسته شدن قدرت ایالت ها و هرج و مرج روز افزون را سبب می شد، اما پادشاهی دلیر به نام شی هوانگ تی، ابتدا کوشید تا قسمت های تجزیه شده را  پس گرفته و چین را مانند گذشته یکپارچه سازد. شی هوانگ تی که به موفقیت های چشمگیر در متحد کردن چین دست یافت نظرش به سوی همسایه شمالی خود جلب شد که همواره به چپاول و تاختن به همسایگان می پرداختند به طوری که با حمله های وحشیانه همه را از دم تیغ رانده و آسیب هایی جبران ناپذیر به همسایگان خود وارد می کردند.

اینگونه شد که شی هوانگ تی از بیم مغول ها به فکر چاره ای افتاد و اولین دستور ساختن این دیوار بی مانند تاریخی را به عنوان سدی دفاعی در برابر یورش مغول ها صادر کرد. بدین منوال اولین  قسمت ساخته شده از دیوار چین، از شای کوان در خلیج کوای شروع شده و به چای کومان در گانسو ختم می شود. بی شک اگر مسافر هواپیمایی چین هستید، برای خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت به تاریخ بلیط هواپیما و رزرو هتل دقت کنید، حیف است که با یک سفر کوتاه، دیدنی های چین را از دست بدهید.

طول دیوار چین در گذر زمان

در مدت زمانی که شی هوانگ تی حکومت کرد، طول دیوار به بیش از ۵ هزار کیلومتر رسید و همچنین پس از آن با سقوط سلسله چین و روی کار آمدن سلسله هان، ۵ هزار کیلومتر دیگر بر طول دیوار ها افزوده شد و به ۱۰ هزار کیلومتر رسید. این روند ادامه داشت و هر پادشاه یا حاکمی که روی کار می آمد به تعمیر و یا افزودن طول دیوار می پرداخت.

دیواری که امروزه مورد استفاده و بازدید توریست ها قرار می گیرد مربوط به سلسله مینگ می باشد که از شرق به کناره ی رود یالو در استان لیائونینگ و از غرب به دروازه جیگو ختم می شود. نکته جالب توجه اینکه امروزه تمام حاشیه دیوار چین متعلق به کشور چین نمی باشد بدین صورت که در این میان 9 ناحیه خود مختار وجود دارد که طول حاشیه آن به بیش از ۷۰۰۰ کیلو متر می رسد و مردم ساکن این ایالت های خودمختار، دیوار چین را دیوار طولانی نام نهاده اند. با رزرو هتل در نزدیک ترین اقامتگاه ها به دیوار چین، می توانید مدتی را به گشت و گذار در جنگل های انبوه اطراف پرداخته و همچنین به بازدید از دیواری که با دو هزار سال از تاریخ چین عجین شده و در آن، مدت کاربری خود را حفظ کرده، بپردازید.

 

معماری شکوهمند دیوار چین

همان طور که اشاره شد علت اصلی ساختن دیوار چین، به عنوان مانعی دفاعی در برابر هجوم سایر حکومت ها بوده است. ارتفاع ۱۰ متری دیوار ها، تخرب دیوار و یا نفوذ مهاجمان را به بالای دیوار بسیار دشوار کرده است، از طرفی هم عرض دیوار به گونه ای مهندسی شده که هم زمان چهار اسب در کنار هم براحتی از آن عبور می کردند از این رو انتقال سلاح و غلات به وسیله ارابه ها بر روی دیوار به سهولت انجام می شده است.

فضاهای تعبیه شده در دیوار برای استقرار سربازان به نحو احسن ساخته شده چرا که گفته می شود ظرفیت دیوار ها به گونه ای است که یک میلیون سرباز را به راحتی در خود جای می دهد. در طول دیوار، برج های آتش شکوهمندی ساخته شده که هم اکنون نیز بقایای آن بر دوش دیوار چین خود نمایی می کند، در مورد کاربرد برج های آتش باید گفت که بیشتر نقش اطلاع رسانی به سایر نیرو ها و یا مردم را عهده دار بوده است. به عنوان مثال به هنگام حمله دشمنان، برج های آتش شعله ور شده و از این طریق مردم از نزدیکی جنگ آگاه شده و برای آن آمادگی لازم را کسب می کرده اند.

مواردی در مورد دیوار چین که دانستن آن خالی از لطف نخواهد بود

شاید بجای نام دیوار چین، نام اژدهای خفته را شنیده باشید، بر این اساس گفته می شود که دیوار در غالب یک اژدهای غول پیکر ساخته شده که در حال حرکت است. از طرفی هم اژدها در فرهنگ چینی نمادی از قدرت بشمار می رود از این رو در همه ی جشن ها و جنگ های شادی از عروسک اژدها برای نمایش استفاده می شود. در گذشته هم امپراتورهای چینی فرزندان اژدها  نامیده می شدند. اگر چند روز قبل از جشن های سنتی چین، بلیط هواپیما خریداری کنید، می توانید نماد اژدها را گوشه و کنار مراسم جشن ببینید.

جالب است بدانید در ساخت دیوار چین علاوه بر سربازان، از ساکنین روستاها، مجرمان و زندانی های جنگی نیز استفاده شده و در زمان سلسله کین، از آرد برنج که خاصیت چسبندگی داشته برای چسباندن آجرها به هم استفاده شده است. دیوار چین در همه جا پیوسته نیست، چرا که در قسمت هایی نظیر رودخانه ها و یا کوه های بسیار مرتفع، دیواری کشیده نشده است.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما برای بازدید از دیوار چین

چین از کلانشهرهایی است که کلی جاذبه ی دیدنی دارد و طبیعت زیبای آن امکان خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در هر فصلی از سال را فراهم می کند. اما فصل بهار زمانی مناسب برای آنهایی است که از هوای مه آلود با منظره سرسبز و انبوه درختان، لذتی دوچندان می برند. در زمستان با توجه به اینکه همه جا پوشیده از برف و گذرگاه ها بسیار لغزنده می باشند، عبور از دیوار چین کمی خطرناک به نظر میرسد اما در عوض فصل پاییز با زیبایی های بیشمار خود برای گردشگران سنگ تمام می گذارد. بنابر این اگر تمایل دارید در منظره اطراف دیوار چین طیف رنگی از سبز تا قرمز مایل به قهوه ای را مشاهده کنید خرید بلیط هواپیمای خود را به پاییز موکول کنید.

ارزان ترین تورهای داخلی و خارجی

با توجه به اینکه سفرهای خارجی همواره با هزینه هایی همراه است با کاهش قیمت بلیط هواپیما و رزرو هتل می توان بودجه ی خود را بیشتر صرف تفریح در چین کرد. شرکت هواپیمایی آنی تیکت با سال ها تجربه و تخصص در زمینه ارائه خدمات، همواره دغدغه خرید بلیط هواپیما با پایین ترین قیمت ممکن را برای مسافران داشته است. از این رو با صرف زمانی کوتاه در سایت آنی تیکت قطعا بلیط هواپیما و رزرو هتل و همچنین رزرو تور مورد نظرتان را خواهید یافت. جهت خرید بلیط هواپیما و رزرو تورهای گردشگری با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

ثبت نظر
chat 0