{{ctrl.notification}}
خرید بلیط هواپیما ایلام، طبیعت گردی در دل کوهستان های زاگرس

وقت سفر که فرا می رسد، بازدید از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری را قدم اول بعد از خرید بلیط هواپیما و اقامت در مقصد در نظر می گیریم، اما هنوز هستند کسانی که ترجیح می دهند به دل طبیعت بزنند تا روزمرگی هایشان را به نسیم ملایم دشت و آب روان رودخانه ها بسپارند. اگر چنین برنامه ای را برای سفرتان در نظر دارید، خرید بلیط هواپیما ایلام را به شما پیشنهاد می کنیم. برکسی پوشیده نیست که اقلیم کوهستانی و سرسبز استان های غرب کشورمان، بیار دیدنی است، اما از این میان طبیعت ایلام چیز دیگری است. اگر قصد سفر دارید، چمدان خود را ببندید و آماده شوید، می خواهیم شما را به یک طبیعت گردی حسابی در ایلام دعوت کنیم، با ما همراه باشید.

تنگه کافرین، چشم اندازی خارق العاده از تنگه های زاگرس

رفتن به تنگه کافرین را در اولویت برنامه های سفر به ایلام قرار دهید، ی شک در قطعه ای از بهشت قدم خواهید گذاشت، طبیعی وصف ناشدنی که هوش از سرتان می برد، قرار نیست این بهشت را جای دیگری پیدا کنید، بنابراین هر چقدر که می توانید در گشت و گذار در طبیعت تنگه کافرین لذت برید، البته عکاسی یادتان نرود که طبیعت بکر و فوق العاده این تنگه، پس زیمنه زیبایی برای عکس هایتان می باشد. اگر کنجکاو شدید که در این تنگه قرار است چه چیزهایی ببینید، بلیط هواپیما ایلام را رزرو کنید، چراکه حتی جزئیات این دره هم دیدنی است و باید از نزدیک حس و حال این طبیعت زیبا را در آغوش گرفت. در وصف تنگه کافرین همین قدر بگوییم که این تنگه 2 کیلومتر طول دارد و تا چشم کار می کند، دیوارهای صخره ای سرسبز دیده می شوند که مرز آب برکه زمزم را در میان دره تعیین می کنند. طلوع و غروب خورشید در نمای برکه پر آب تصویر زیبایی را در قاب تنگه صخره ای کافرین به تصویر می کشد. پیشنهاد می کنیم برای رفتن به این جاذبه ی دیدنی ایلام، خرید بلیط هواپیما ایلام را به فصل بهار موکول کنید.

آدرس: ایلام، شهرستان بدره، شمال شهر بدره، تنگه کافرین
 

دره ارغوان، طبیعت رنگارنگ ایلام در بهار

اگر بلیط هواپیما ایلام را در اردیبهشت ماه رزرو کردید، می توانید از دره رنگارنگ دشت ارغوان دیدن کنید. در این ماه عمق نام گذاری اردیبهش را بیشتر درک می کنید، چراکه شکوفه ها در این فصل به گل می نشینند و به بوم نقاشی طبیعت رنگ می پاشند. در این دره سر سبز، میان پوشش درختان بلوط و بوته های زالزالک، درختانی ارغوانی رنگ مانند گل بوته هایی در پس زمینه سر سبز این دشت پهناور است. اگر به گلبرگ های این درختان دقت کنید، به شکل قلب می باشند که جذابیت گل های ارغئانی را بیشتر می کنند. بی شک این منطقه می تواند یکی از مکان های مناسب برای تورهای طبیعت گردی ایلام باشد. بهتر است بدانید که این مکان با مرکز شهر ایلام تنها 15 تا 30 دقیقه فاصله دارد، بنابراین باید به سمت شمال ایلام حرکت کنید و خودتان را به جنگل های سرسبز بلوط برسانید.  

آدرس: ایلام، 5 کیلومتری شمال ایلام، روستای کلاته آهن، دشت ارغوان
 

گورستان چنار، خطه ای باستانی در دل طبیعت ایلام

می خواهیم سری بزنیم به یکی از جاذبه های طبیعی ایلام که قدمتی تاریخی و 1000 ساله دارد، گورستان چنار تلفیقی از جاذبه های طبیعی و تاریخی را یکجا به شما نشان می دهد، پس در انتخاب این مکان در برنامه های روزانه سفرتان تردید نکنید. مکانی را که شما به عنوان یکی مناطق سرسبز ایلام می شناسید، عامل خرید بلیط هواپیما ایرلاین های جهانی برای بسیاری از باستان شناسان و تاریخ نگاران خارجی است. علت اینکه این منطقه را به نام گورستان چنار می نامند، کشف چندین گور تاریخی در این محل می باشد که در داخل خمره هایی دفن شده اند. جالب است بدانید که این مردگان همچون گذشتگان سرزمین مصر با لوازم شخصی دفن شده اند و این قدمت این منطقه را به 1000 سال پیش می رساند.

آدرس: ایلام، ناحیه چنار باش، گورستان چنار
 

کوه قلاقیران، نماد ایلام در کوهستان

با توجه به اقلیم کوهستانی ایلام، طبیعت کوهسارها می تواند دنج ترین فضایی باشد که شما را در بر می گیرد. در چشم اندازهای کوهپایه ای ایلام، کوهی به نام قلاقیران وجود دارد که به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری ایلام معرفی می شود. این کوه همچون برج سنگی در میان دامنه های کوهستانی ایلام، سربه فلک کشیده تا ابهت کوه های زاگرس را به رخ طبیعت گردان و توریست های خارجی بکشد. نام این کوه بر گفته از قلعه باستانی است که در آن محل قرار دارد. محوطه کوه قلاقیران به جهت باستان شناسی از اهمیت بالایی بر خوردار است، بگونه ای که می توانید از آثار باستانی این منطقه دیدن کنید.

آدرس: ایلام، 3 کیلومتری شمال شهر ایلام، کوه قلاقیران
 

کبیر کوه، منظره ای چشم نواز از طبیعت ایلام

کبیر کوه یکی دیگر از طبیعت های سرزنده ایلام است که می تواند مقصد گردشگری شما بعد از خرید بلیط هواپیما ایلام باشد. اگر بخواهیم منظره کبیر کوه را در یک قاب به تصویر بکشیم، کوه پایه های سر سبز، درختان بلوط استوار، تنگه های مرتفع صخره ای با پوشش گیاهی را خواهید دید که سایه عظیمی در فضای میان دره می اندازند. در این خطه انواع مختلفی از گونه های جانوری و گیاهی وجود دارد که اهمیت زیست محیطی کبیر کوه را بیشتر می کنند. طبیعت و چشم انداز زیبای کبیر کوه تمامی ندارد، بطوری که اگر بخواهید تا انتهای مسیر بروید باید از کوه های شمال غربی، 160 کیلومتر دره نوردی کنید تا به کوه های جنوب شرقی ایلام برسید. جالب است بدانید که در کبیر کوه حدود 20 هزار هکتار آن در بخش حفاظت شده قرار می گیرد تا جانوران بومی منطقه بتوانند بدور از خطر انقراض به زندگی خود ادامه دهند.

آدرس: ایلام، جنوب شهر دره شهر، کبیر کوه
 

دره شهر، پایتخت ایلامیان

مگر می شود به ایلام رفت و از پایتخت ایلامیان دیدن نکرد، پایتختی ایلامیان زمانی در اوج اقتدار، شاهد لشکر کشی ها و جنگ با سپاه آشوریان و قوم عرب بود، اما امروزه با یادگاران آن دوران در سواحل جنوبی رودخانه سیمره، خاطره بازی می کند. کبیرکوه در بخش جنوبی دره شهر، پوشش سرسبز و جنگلی این خطرا تأمین می کند، حال اینکه تأثیر بسزایی در تعدیل آب و هوا زیبایی چشم انداز شهر بخصوص در زمستان و بهار دارد.

آدرس: ایلام، شهر دره شهر

مناطق دیدنی دره شهر

 • سد و نیروگاه سیمره ( شمال غربی دره شهر)
 • تنگه بهرام چوبین
 • رودخانه سیمره
 • آتشکده چهار طاقی (سرخ آباد)
 • قلعه تاریخی شیخ مکان
 • پل تاریخی گاومیشان
 • تنگه ماژین
 • چهار طاقی ارمو
 • چهار طاقی چم نمشت
 • آبشار ماربره
 • سایر جاذبه های تاریخی دره شهر

خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایلام ارزان و بصرفه

در رابطه با خرید بلیط هواپیما دو راه در پیش دارید، مراجعه حضوری به دفاتر آژانس های هواپیمایی و خرید غیر حضوری بصورت آنلاین از طریق سایت های خرید بلیط هواپیما. بهتر است بدانید که در هر دو روش شما می توانید به مقصود خود یعنی خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل یا رزرو تورهای گردشگری برسید اما آنچه واضح است مزیت هایی است که رابطه با خید اینترنتی بلیط هواپیما نصیبتان می شود. آژانس های هواپیمایی واسطه هایی هستند که میان شما و ایرلاین های مختلف، ارتباط می کنند و این کاملا مشخص است که وجود واسطه باعث افزایش نرخ بلیط هواپیما می شود، حال اینکه از طریق سایت های خرید بلیط هواپیما می توانید ببا حذف واسطه قیمت واقعی بلیط را پرداخت کنید.

از مزیت های دیگر خرید اینترنتی میی توان به سرعت عمل بالا در خرید بلیط هواپیما یا رزرو هتل اشاره کرد. طبیعی است که در روزهای پیک، یک سفر اضطراری در پیش داشته باشید در حالی که تمام ظرفیت های ایرلاین های مربوطه پر است و تنها یک جای خالی در آن میان به چشم می خورد، بی شک اگر بخواهید برای رزرو آن صندلی به آژانس های هواپیمایی مراجعه کنید وقت را از دست می دهید و ممکن است شخص دیگری بلیط هواپیما را زودتر رزرو کند، پس اگر امکانات لازم برای خرید اینترنتی را دارید، در خرید آنلاین بلیط هواپیما تردید نکنید، چرا که می توانید در سریع ترین زمان ممکن نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام کنید.

خرید بلیط ایلام لحظه آخری در آنی تیکت

صنعت گردشگری کشورمان مسافرانی با سلیقه های مخالف را ساپورت می کند، بگونه که اگر بخواهید به مقصد خاصی سفر کنید می توانید از سایت های معتبر علاوه بر خرید بلیط هواپیما، خدماتی نظیر رزرو هتل، رزرو تور و همچنین اطلاعات جامعی راجع به مقاصد گردشگری و راهنمای سفر را دریافت کنید. با اینکه طبیعت سرسبز و کوهستانی ایلام برای سفرهای زمینی بسیار لذت بخش است، اما مسافت های طولانی و خطرات مسیرهای جاده ای را نمی توان نادیده گرفت. همین امر موجب شده تا اغلب مسافرانی که از راه  دور قصد سفر  به ایلام را دارند، وارد سایت پرواز آنی تیکت شوند و با خرید بلیط هواپیما ایلام، سفری راحت و آسوده خاطر را سپری کنند. در سایت آنی تیکت می توانید با بررسی لحظه ای نرخ بلیط هواپیما از ایرلاین های مختلف، از ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما در  پرواز های لحظه آخری  بهره مند شوید.

تلفن تماس : 32444126 - 32444127 (056)

تلفن پشتیبانی: 09122989006

ثبت نظر
chat 0