{{ctrl.notification}}
پکیج گردشگری قزوین، تلفیقی از جاذبه تاریخی و طبیعی

بسیاری از جاذبه های گردشگری قزوین در لیست آثار ملی کشرمان به ثبت رسیده اند اما آنچه خرید بلیط هواپیما قزوین را شیرین تر می کند، برنامه ریزی و اولویت بندی برای بازدید از مهم ترین جاذبه های گردشگری قزوین می باشد. قطعا اگر وقت کمی برای گشت و گذار در قزوین دارید می توانید با تهیه یک پکیج گردشگری بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید. در این مطلب با معرفی مشهورترین جاذبه های تاریخی و طبیعی قزوین این پکیج گردشگری را در اختیارتان می گذاریم.

جاذبه های تاریخی، سفر به دیار قاجاریه

کاروانسرای سعد السطنه، هتل مجهز قاجاریه

کافی است وارد این کروانسرا شوید تا عمق معماری و تجهیزات این بنا را درک کنید، به هر حال ساخت بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده دنیا کار کسی نیست جز شاهان مقتدر قاجار که با معماری های معروف و عمارت های باشکوه تاریخی، تمدن ایران را زنده نگهداشته اند. فضای داخل این کاروانسرا بسیار صمیمی است بگونه ای که آجرهای طاق ها و راسته های آن گرد پای مسافران و بازرگانان زیادی را خورده است. نورافشانی های طلایی رنگ داخل طاق ها شما را به یاد سی و سه پل اصفهان می اندازد. در این کاروانسرای 6.2 هکتاری چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد که شامل چندین حمام، 6 حیاط بزرگ، چایخانه، چندین راسته و تیمچه می باشند که در مجموع 400 غرفه ی تجاری را در برمیگیرند. کاروانسرای سعد السلطنه اکنون به عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده قزوین میزبان مسافران و گردشگران این دیار می باشد، اگر قصد لذت قدم زدن در این کاروانسرای تاریخی را تجربه کنید، در اولین فرصت برای خرید بلیط هواپیما و سفر به قزوین برنامه ریزی کنید.

آدرس: قزوین- خیابان امام خمینی- کاروانسرای سعد السطه

حسینیه امینی ها، عمارت اعیانی قاجاریه

این مکان بنایی بیش از یک حسینیه است، در معماری های امروزی و حسینیه هایی که در گوشه و کنار شهرها بصورت ساده در یک فضای گسترده ساخته می شوند، بنابراین اغلب مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما یا راه های زمینی خودشان را به قزوین می رسانند با همین ذهنیت وارد حسینیه امینی ها می شوند و آنچه خواهند دید باور نکردنی است! حسینیه یا عمارت اعیانی؟

خانه ی امینی ها یکی از زیاترین خانه های قزوین می باشد که توسط یکی از تاجران اعیانی دوره قاجار به نام محدرضا امینی در سال 1275 ه.ق ساخته شد. در این عمارت دو حیاط وجود دارد که در میانشان 3 تالار باشکوه در یک راستا به موازات هم ساخته شدند. در این مجموعه ارسی ها و درب های مشبک چوبی تالارها را به هم متصل می کنند، آینه کاری ها و چراغ های سقف خبر از اعیانی بودن این مکان می دهند. در سال 1303 ه.ق محمد رضا امینی این عمارت را به عنوان حسینیه برای برگذاری مراسم روضه خوانی محرم و اطعام نیازمندان وقف کرد.

آدرس: قزوین، خیابان مولوی- حسینیه امینی ها

مسجد جامع قزوین

گنبد و دو مناره بزرگ مسجد عتیق از دور شما را برای بازدید ازین بنای تاریخی دعوت می کنند، این بنا تنها یه معماری ساده نیست بلکه کلکسیونی از معماری های دوران ساسانی، صفویه، قاجار و سلجوقیان را در خود جای داده است. ظرفیت بالای این مسجد به گونه ایی بود که با روی کار آمدن سلسله های جدید، پادشاهان را برای افزودن بخش ها مختلف نظیر ایوان ها، کتیبه ها و غیره ترغیب می کرد، بطوریکه اکنون رد پای معماری دوران های مختلف را می توان در مسجد جامع قزوین مشاهده کرد. این مکان به عنوان گنجینه ای جامع از معماری تاریخی برای بازدید علاقه مندان و دانشجویان هنر و معماری اسلامی بسیار مناسب است، همچنین در داخل مسجد مجموعه ی کوچکی از اشیاء عتیقه گردآوری شده که می توانید از آنها دیدن کنید.

آدرس: قزوین- خیابان شهدا( خیابان سپه قدیم)

کاخ چهل ستون قزوین، عمارت کلاه فرنگی

با شنیدن نام چهل تون، ذهن ها به سمت خرید بلیط هواپیما اصفهان می رود، درحالیکه همتای دیگر این بنا در قزوین میزبان گردشگران و توریست های خارجی است. چهل ستون قزوین یا عمارت کلاه فرنگی تنها یادگار مجموعه ی سلطنتی شاه تهماسب می باشد که در میدان مرکزی شهر قزوین همچون نگینی سبز در میان سازه های شهری مدرن خودنمایی می کند. عمارت کلاه فرنگی ساختمانی هشت ضلعی و دو طبقه می باشد که با 500 متر بنا در میان باغی سرسبز با آبراه های زیبا ساخته شده است. نام چهل ستون در این عمارت برگرفته از ستون های متعددی است که در معماری این عمارت بکار رفته اند، در طبقه اول ستون های آجری و در طبقه دوم ستون های چوبی داخل ایوان. هنر نقاشی و نگارگری از تزئینات فاخری است که می توان در این مجموعه مشاهده کرد. امروزه کاخ چهل ستون به عنوان یکی از بهترین موزه های قزوین، نمایشگاهی از آثار خطاطی و خوشنویسی را در معرض دید عموم و علاقه مندان به این هنر فاخر گذاشته است.

آدرس: قزوین- مرکز شهر، میدان آزادی- کاخ چهل ستون قزوین

کلیسای کانتور، برج ناقوص قزوین

کلیساها بخش جدایی ناپذیر مجموعه عای گردشگری در گوشه و کنار کشورمان می باشند که نمایی از معماری، فرهنگ و مذهب ادیان باستانی را به تصویر می کشند. خرید بلیط هواپیما قزوین این امکان را به شما می دهد که بتوانید یکی از این بناهای خارق العاده را از نزدیک ببینید، کلیسای کانتور یا برج ناقوص. این بنا در واقع یک کلیسای ارتودوکس می باشد که توسط معماران روسی در زمان ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده است. قدم زدن روی آجرفرش های محوطه کلیسا درحالیکه نگاهتان 11 متر بالاتر برج ناقوص را رصد می کند، از فانتزی های محبوب گردشگران و توریست های خارجی می باشد که خرید بلیط هواپیما قزوین را در سر می پرورانند. پیشنهاد می کنیم در سفر به قزوین، بازدید از کلیسای کانتور را از دست ندهید.

آدرس: قزوین- خیابان دارایی- کلیسای کانتور

جاذبه های طبیعی قزوین، تفرجگاه هایی امن

قعه الموت، بزرگترین سازه سنگی قزوین

بخشی از سازه های تاریخی به ثبت ملی رسیده اند شامل قلعه ها و دژهایی است که در بلندی ها و موقعیت های جغرافیایی مناسب برای آرایش دفاعی ساخته شده اند. قلعه الموت از دژهای نظامی و تاریخی ایران می باشد که در بلندترین بخش کوهستان های الموت قزوین با ارتفاع 2163 متری از سطح دریا بر فراز بلندترین صخره موجود قرار گرفته درحالیکه از صخره های اطرافش 200 متر بلندتر است، این باعث  شده تا دسترسی و فتح این قلعه بسیار دشوار شود. قلعه الموت 20000 متر مربع وسعت و 120 متر طول دارد . این قلعه از دو بخش قلعه پایین و قلعه بالا تشکیل شده و اگر در طول آن قدم بزنید می توانید اتاق های سنگی، اتاق نگهبان، آب انبارها و آثاری از سکونت سپاهیان و غیره را کشف کنید.

آدرس: قزوین- الموت- شمال شرقی روستای گازرخان- قعه الموت

دریاچه اُوان، تفرجگاهی برای تمام فصل ها

با وجود اینکه جاذبه های تاریخی قزوین تمامی ندارند اما برای اینکه بتوانید پکیج برنامه های تفریحی و گردشگری خرید بلیط هواپیما قزوین را کامل کنید بهتر است اوقاتی را در طبیعت این شهر و گشت وگذار در جاذبه های طبیعی قزوین سپری کنید. دریاچه اُوان یکی از بکرترین طبیعت های قزوین می باشد که از میان پیچ جاده های کوهستانی همچون معجزه ای سبز بیرون می آید. این جاذبه ی طبیعی بزرگترین دریاچه آب شیرین قزوین می باشد که در فضایی سر سبز خستگی را از تنتان بیرون می کند. پیشنهاد می کنیم برای اینکه بتوانید از سرگرمی های تفریحی مثل شنا، قایق سواری، ماهیگیری و یک پیک نیک خاطر انگیز لذت ببرید، خرید بلیط هواپیما به در فصل بهار موکول کنید، هرچند این دریاچه طبیعی در فصل زمستان، طرفداران خودش را به اسکی روی یخ دعوت می کند.

آدرس: قزوین- جاده الموت- دوراهی روستای دیکین، سمت چپ- روستای اُوان

پارک جنگلی باراجین، تفریح در بزرگترین بوستان جنگلی کشور

پارک جنگلی باراجین محبوب ترین تفرجگاه خانوادگی قزوینی ها می باشد که اماکانات رفاهی و خدماتی مناسبی را در اختیار دوستاداران طبیعت گذاشته است. آوازه بزرگترین پارک جنگی ایران، مسافران نوروزی را برای خرید بلیط هواپیما قزوین راغب تر می کند به گونه ای که در هر فصل سال که به آنجا بروید، هیاهوی مسافران شما را شگفت زده خواهد کرد. این پارک جنگلی از دو مجموعه ی فدک و باراجین تشکیل شده که هر کدام با امکانات خاص خود شما را سرگرم می کنند. فدک بخش دوست داشتنی کودکان و نوجوانان می باشد که می توانند در دهکده حیات طبیعت ازیستگاه گونه هایی از پرنده ها، بز و گوزن را از نزدیک ببینند. در پارک جنگلی باراجین علاوه بر آبشارهای مصنوعی و برکه های زیبا، امکانات رفاهی و تفریحی دیگری نظیر سالن آمفی تئاتر، خانه کودک، شهربازی دالفک، رستوران تالار شهر و مقبره شهدای گمنام نیز وجود دارد که می تواند برای لذت بردن از شب های قزوین کافی باشد.

آدرس: قزوین- انتهای بلوار نخبگان- بعد از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین- بوستان ملی باراجین

خرید بلیط هواپیما قزوین

سفر به قزوین به همان اندازه خوشایند است که با خرید بلیط هواپیما ارزان و مناسب از ایرلاین های معروف همراه باشد. آنی تیکت به عنوان یک شرکت معتبر در زمینه فروش بلیط هواپیما خارجی و داخلی، مرجع بلیط هواپیما ایرلاین های معروف را در اختیار شما می گذارد تا بتوانید با مقایسه قیمت ها، مناسب ترین ایرلاین را برای خرید بلیط هواپیما مورد نظر انتخاب کنید.  

آنی تیک رعایت حقوق مسافران را اولویت کار خود قرار داده، بنابراین با خیال راحت می توانید از طریق سایت آنی تیکت برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما اقدام کنید. آنی تیک با تیم پشتیبانی 24 ساعته، خرید بلیط هواپیما شما را پشتیبانی و سفر خوشی را برایتان رقم خواهد زد.

تلفن تماس : 32444126 - 32444127 (056)

تلفن پشتیبانی: 09122989006

 

 

ثبت نظر
chat 0