{{ctrl.notification}}
خرید بلیط هواپیما سمنان، گذری به جاذبه های گردشگری با آنی تیکت

دلایل مختلفی باعث خرید بلیط هواپیما سمنان می شود، حتی اگر برای دیدن اقوام به سمنان می روید یا سفر کاری در پیش دارید، اوقاتی را برای گشت و گذار در سمنان اختصاص دهید. در این شهر جاهای دیدنی زیادی وجود دارد. پیشنهاد می کنیم با خرید بلیط هواپیما سمنان، گذری به جاذبه های گردشگری این شهر داشته باشید. در این مقاله شما را با مجموعه ی گردشگری سمنان از آثار تاریخی گرفته تا بازارهای سنتی قدیمی اش آشنا می کنیم، با آنی تک همراه باشید.

دروازه ارگ سمنان، بوم هنرهای رنگارنگ

دروازه ارگ یکی از معروف ترین بناهای سمنان است می باشد که فهرست میراث ملی ایران به ثبت رسیده است. جاذبه های توریستی در کشورمان بسیار است اما سمنان از شهرهایی است که به دلیل معماری هایی ایرانی-اسلامی، به داشتن مسجدهای باشکوه ومناره های دیدنی شهرت دارد. این دروازه تنها أثر باقی مانده از ارگ قدیم سمنان می باشد که پیشینه ی آن به زمان فتحعلی شاه قاجار می رسد. متأسفانه در زمان رضاشاه اهمیت زیادی به حفظ میراث ملی کشورمان داده نمی شد، به همین دلیل تمام سازه های ارگ سمنان به غیر از دروازه شمالی تخریب و با خاک یکسان شد. در معماری دروازه ارگ سمنان، هنرهای اسلیمی، کاشی کاری، نگارگری و خوشنویسی روی کاشی های نمای داخلی و بیرونی کاملا محسوس است بگونه ای که با تماشای این دروازه گویی به بوم نقاشی پر از رنگ و لعاب خیره می شوید.

استان آدرس: سمنان، شهر سمنان، میدان ارگ

مسجد جامع سمنان، همپوشانی دو أثر تاریخی

اگر می خواهید عمق تمدن یک شهر را درک کنید سری به مسجد جامع اش بزنید، فضایی معنوی و آکنده از هنرهای اسلامی که عظمت ارتباط به خداومند را ببه خوبی نشان می دهد. در مسجد جامع ارگ گویی وارد دنیای دیگری می شوید، انگار قرار است کوله بار مشغله ها را پشت درب بگذاریم و با پای برهنه و دست خالی وارد ایوان مسجد جامع سمنان شویم. اگر بخواهیم به مناره تاریخی سربه فلک کشیده آن نگاه کنیم، کلاهمان می افتد، پس تماشای نمای ایوان مسجد جامع در کنار مناره سلجوقی عظیم از دور خوش تر است. اگر بخواهیم اوج عظمت این مناره تاریخی را توصیف کنیم همین بس که قدیمی ترین منار جنبان کشورمان می باشد که حتی از منار جنبان اصفهان اصالتش بیشتر است. ارتفاع منار جنبان مسجد جامع سمنان به 31.20 متر می رسد و 2 متر از بام مسجد بلندتر است.

استان آدرس: استان سمنان- شهر سمنان- خیابان امام

مسجد شاه سمنان، شاهکار بی همتا دروان قاجار

مسجد شاه یکی دیگر از شاهکارهای دوران قاجار می باشد که به نام مسجد سلطانی و سپس مسجد امام شناخته می شود. اگر می خواهید از مهمترین جاذبه های تاریخی سمنان دیدن کنید، سری به مسجد شاه بزنید. بی شک این آثار ملی، در سبک و سیاق معماری، کاشی کاری، گچ کاری های هنرمندانه و مقرنس کاری در سمنان بی همتا است. مسجد شاه چهار در ورودی دارد که در چهار ضلع مسجد تعبیه شده اند و هر کدام به هشتی دالان و دهلیزهایی ختم می شوند. طاق های گنبدی در هشتی های شمالی، جنوبی و شرقی، بارزترین نمای مسجد شاه می باشند که در صحن دلباز و وسیع مسجد به چشم می خورند.

آدرس: استان سمنان- مرکز شهر سمنان- ضلع جنوبی خیابان امام- روبه روی میدان تیر انداز

حمام پهنه سمنان، موزه اشیاء عتیقه

دلایل مختلفی باعث خرید بلیط هواپیما سمنان می شود، حتی اگر برای دیدن اقوام به سمنان می روید یا سفر کاری در پیش دارید، اوقاتی را برای گشت و گذار در سمنان اختصاص دهید. در این شهر جاهای دیدنی زیادی وجود دارد، موزه هایی که در حمام های سنتی وجود دارند، گزینه ی خوبی برای سپری کردن اوقات فراغت در سمنان می باشند. اگر قصد دارید به یک موزه گردی حسابی در سمنان بروید، موزه حمام پهنه را پیشنهاد می کنیم، به این طریق با یک تیر دو نشان می زنید، هم از یک مکان تاریخی دیدن می کنید و هم از تماشای اشیاء عتیقه داخل موزه لذت می برید. در موزه حمام پهنه، اشیائی نظیر ظروف سفالی اسلامی، لوازم پیشگویی قدیمی، زیورآلات سنتی،  وسایل روشنایی و از این قبیل عتیقه جات نگهداری می شوند. موزه حمام پهنه سمنان مانند سایر موزه ها ساعت کاری مشخصی دارد، اگر در شش ماه اول سال به سمنان سفر کردید می توانید صبح ها از ساعت 9 الی 13 و  بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 از این موزه دیدن کنید.

آدرس: سمنان، سمنان، مجاور مسجد جامع

 آرامگاه پیر نجم الدین، زیباترین بنای خشتی سمنان

غالب هنرهای معماری قدیمی در سمنان ما را وا می دارد تا مجموعه ای بزرگ از بناهای تاریخی با کاربری مسجد و آرامگاه را گرد هم بیاوریم و کلکسیونی جذاب از این هنر کم نظیر را برای تماشای علاقه مندان و گردشگران سمنان مهیا کنیم. آرامگاه پیر نجم مصداقی از بناهای خشتی دوران سلجوقیان می باشد که در میان یک گورستان قدیمی، میزبان گردشگران و بازدید کنندگان است.

آدرس: استان سمنان، شهر سمنان، دروازه قدیم خراسان، خیابان پیر نجم الدین سمنانی، قبرستان پیر نجم الدین.

لذت خرید در بهترین بازارهای گردشگری سمنان

اگر بلیط هواپیما سمنان را خریداری کردید و قرار است مسافر این شهر شوید، بهتر است قبل از رفتن برنامه ای برای بازارگردی در سمنان داشته باشید. به هرحال بازار ها به دلیل اینکه نیازهای مختلف مسافران اعم از خرید شخصی، سوغات و نیاز به کالای مختلف را برطرف می کنند، همواره در برنامه های سفر جای می گیرند، حتی اگر تنها به شیراز می روید، شاید دلتان بخواهد برای عزیزانتان سوغات خریداری کنید، چه برسد به سفرهای خانوادگی که خریدهای شخصی و غیره به اوج خودش می رسد. پیشنهاد می کنیم اگر بلیط هواپیما سمنان را برای تمام اعضای خانواده خریداری کردید، بدنبال بازارهای ناب و مناسب باشید تا محیطی جامع و مناسب برای خرید خانم ها فراهم شود. در ادامه شما را با معروف ترین بازار گردشگری سمنان آشنا می کنیم. 

 

بازار سمنان، لذت خرید در میان بناهای تاریخی

با گشت و گذار در بازار سمنان، تجربیات فوق العاده ای را کسب خواهید کرد، این بازار نه تنها به عنوان  یک مجموعه تاریخی، بلکه همچون مجموعه ای گردشگری، شما را به مکان های دیدنی که در دل خود جای داده دعوت می کند. این بازار تاریخی که حدود 180 سال از عمر آن می گذرد، همچنان از هیاهوی بازاریان و رهگذران استقبال می کند، بخصوص مسافرانی که از راه های دور کوله بار سفر بستند و با خرید بلیط هواپیما خودشان را به سمنان رسانند. تنها قدم زدن در این بازار قاجاری و تماشای سقف های خشتی، شما را به وجد می آورد، چه رسد به اینکه به تماشای غرفه های تجاری و صنایع دستی سمنان بایستید، بی گمان برای خرید ترغیب می شوید. بازار بزرگ سمنان در بخش های میزبان علاقه مندان به بازارگری است. شما می توانید تمام بازار سمنان را در بخش های بازار شمالی، بازار جنوبی و بازار شیخ علاءالدوله مشاهده کنید.

بازار شمالی

برای معرفی بهتر این بازار، آن را به نام راسته بازار می شناسند، البته اگر می خواهید آدرس بازار شمالی را از بازاریان بگیرید، سراغ  بازار بالا را بگیرید. برای گشت و گذار در بازار شمال خودتان را حسابی آماده کنید، چراکه 1.5 کیلومتر طول دارد، هرچند که دیدنی های بازار و تماشای 254 مغازه در این راسته زمان را بی معنا می کند و تا چشم بر هم بزنید به انتهای بازار می رسید. بازار شمالی به تنهایی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری سمنان می باشد که علاوه بر معماری قدیمی، چندین آثار تاریخی شامل 5 مسجد، 3 حمام، 4 کاروانسرای قدیمی، تکیه و کتیبه های کاشی کاری شده را در خود جای داده است. از زیبایی بازار شمالی می توان به تزئینات سقف، تاق های ضربی و پنجره های نورگیری که روی سقف تعبیه شدند نام برد.

بازار جنوبی

قرار نیست زیاد در این بازار بمانید، چراکه بزرگترین بخش بازار سمنان همان بازار شمالی بود که آن را سپری کردید، در بازار جنوبی  تنها 200 متر راهپیمایی دارید و قرار است از 50 مغازه دیدن کنید، اما آنچه که این بازار کوچک را خاص می کند، نزدیک بودن به بارگاه امامزاده یحیی بن موسی می باشد، چرا که زائرین این بارگاه بعد از زیارت حتما ازین بازار دیدن می کنند. تکیه پهنه از بناهای قدیمی و معروف سمنان می باشد که در بازار جنوبی واقع شده است.

بازار شیخ علاءالدوله

برای رفتن به بازار علاء الدوله، سراغ بازار مرده ها را بگیرید، تعجب نکنید این بازار زنده و سرپا است، اما به دلیل اینکه بازار شیخ علاء الدوله در جوار گورستان قدیمی علمدار قرار گرفته و مسیر انتقال اموات به گورستان بوده به نام بازار مرده ها شهرت پیدا کرده است.  در بازار سمنان انواع سوغات، ظروف سفالی، جاجیم های خوش نقش و نگار و کالاهای متفرقه وجود دارید که حتی اگر قصد خرید ندارید، می تواند شما را با فرهنگ و سوغات سمنان تا حدود زیادی آشنا کند.

نزدیکترین جاذبه های اطراف بازار سمنان

بازار سمنان از این حیث که در موقعیت توریستی خوبی قرار گرفته، بیشتر مورد توجه گرشگران می باشد، چرا این بازار می تواند مبدآ یا مقصد مسافرانی باشد که به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری سمنان، بلیط هواپیما خریداری کردند. بازار سمنان جاذبه های گردشکری زیادی در اطراف خود دارد، بنابراین پیشنهاد می کنیم ابتدا از این آثار دیدن کنید و سپس برای بازارگردی و خرید سوغات برنامه ریزی کنید. در ادامه نزدیکترین جاذبه های اطراف سمنان را معرفی می کنیم.

  • دروازه ارگ سمنان: 1 کیلومتر
  • موزه گرمابه پهنه: 0 کیلومتر
  • مسجد جامع سمنان: 0 کیلومتر
  •  قلعه پاچنار: 1 کیلومتر
  • بقعه سی سر: 1 کیلومتر
  • مسجد امام: 0 کیلومتر
  • یقعه یحی بن موسی: 0 کیلومتر

خرید بلیط هواپیما سمنان در سریع ترین زمان

آنی تیکت تنها یک سایت پرواز نیست، بلکه یک مرجع کامل از ایرلاین های مختلف می باشد که امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را در اختیارتان می گذارد. نشان تجاری، نماد اعتماد و پشتیبانی 24 ساعته تیم آنی تیکت، گواهی بر اعتبار این سایت فروش بلیط هواپیما است. کافی است وارد سایت آنی تک شوید و از خدمات خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی و همچنین رزرو هتل، در سریع ترین زمان بهره مند شوید.

تلفن تماس : 32444126 - 32444127 (056)

تلفن پشتیبانی: 09122989006

   

ثبت نظر
chat 0