{{ctrl.notification}}
راهنمای سفر به خوزستان در آنی تیکت

مطالعه راهنمای سفر به خوزستان، اولین گام برای سفر به این خطه است، بخصوص اگر اولین سفرتان را به خوزستان تجربه می کنید، مطلب راهنمای سفر به خوزستان می تواند با در اختیار گذاشتن اطلاعات مورد نیاز مسافران و معرفی شهرهای گردشگری استان، شما را در انتخاب مقصد خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل راهنمایی کند. در این مقاله با در اختیار گذاشتن راهنمای سفر به خوزستان، هر آنچه را که باید قبل از سفر به خوزستان دانست را بازگو می کنیم.

راهنمای سفر به خوزستان، هرآنچه که قبل از سفر باید بدانیم

 • بهترین زمان سفر به خوزستان

آنچه خرید بلیط هواپیما خوزستان را در فصل سرد سال و ایام نوروز به اوج خود می رساند، آب و هوای دنج آن روزهای خوزستان است، به هر حال برای گشت و گذار در شهر و دیدن جاذبه های گردشگری خوزستان، ابتدا باید از هوا لذت برد. اگر می خواهید در بهترین آب و هوای خوزستان، در کنار کارون قدم بزنید، پیشنهاد می کنیم در فصل بهار و پاییز به آنجا سفر کنید و از هوای ملایم و بهاری خوزستان لذت ببرید.

 • برای سفر به خوزستان برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی برای سفر یعنی از پیش تعیین کردن زمان سفر، برآورد بودجه، مدت اقامت و پولی که برای خرید سوغات در نظر دارید را در یک لیست یادداشت کنید تا بتوانید یک برنامه ریزی خوب برای سفرتان داشته باشید. برای تعیین زمان سفر دو معیار را حتما در نظر بگیرید:

 1. خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در روزهای پیک سفر کمی به چالش کشیده می شود، پس اگر می توانید در روزهای معمولی تر به آنجا سفر کنید، چرا که هم نرخ بلیط بازدید از جاذبه های گردشگری ارزان تر است و هم قیمت بلیط هواپیما و رزرو هتل مناسب تر می شود که باعث می شود هزینه هایتان پایین بیاید، همچنین می توانید به دور از شلوغی شهر به گشت و گذار و خرید سوغات بپردازید.
 2. معیار دیگری که در تعیین زمان سفر برای اغلب کارمندان اهمیت دارد، میزان مرخصی سالیانه است، پس باید در زمانیکه می توانید مرخصی بگیرید برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام کنید، پیشنهاد می کنیم مرخصی هایتان را نگهدارید و با یک برنامه ریزی جامع، در روز مناسب به خوزستان سفر کنید.

 • اولویت بندی جاهای دیدنی خوزستان

 تمام جاذبه های خوزستان ازکارون سرچشمه می گیرد، کارون است که زیباترین جلگه خوب ایران را شکل داده و موجب شده تمدن های زیادی درخوزستان استقرار یابند. در شمال استان سدهای مسجد سلیمان و کارون دریاچه های بزرگ و زیبایی را فراهم آورده اند که خصوصاً درفصل بهار فضایی رویایی ایجاد می کنند و صد البته که دیدن تأسیسات سدعظیم کارون هر ایرانی را به آینده کشورخود امیدوار می سازد. همچنین درمسجد سلیمان می توانید نخستین چاه نفت ایران و آثار تاریخی سه مسجد از دوران ایران باستان را مشاهده کنید.

در دزفول بافت تاریخی شهر و آسیابهای رعنا بر روی کارون درجای خود دیدنی اند و در شوشتر آنچه بیش ازهمه شهرت دارد، آبشارهای شهراست. مسجد جامع شوشتر از مساجد سده های اول اسلامی را فراموش نکنید. اما شوشتر قدیمی تر و جالبتر ازشوش است که یکی از آثار جهانی ایران، یعنی زیگورات چغازنبیل را در خود جای داده است. معبدی با سه هزارسال قدمت و ازدوره تمدن ایلام متعلق به آرامگاه دانیال نبی در این شهر می باشد که گنبد مخروطی اش شهره عام وخاص است. در شوش بقایای کاخهای هخامنشیان جای دارد که این شهر پایتخت زمستانی هخامنشیان بود. درشهر اهواز تمام حاشیه کارون، بویژه کنار پل هایش زیباست و بوستان جزیره در بستر رود نیز یک تفرجگاه واقعی به حساب می آید.

اکنون به جنوب استان برویم، به ساحل اروند که هم دلگشاست وهم آمیخته به خون بهترین و پاک ترین ایرانیان. درآبادان و خرمشهر زیبایی های جنوب و یادگارهای جنگ راباهم مشاهده کنید. هر چند که بازدید از تمام جاذبه های گردشگری خوزستان در یک سفر نمی گنجد اما در یک برنامه ریزی دقیق و با اولویت بندی مکان های دیدنی مورد علاقه تان می توانید از معروف ترین دیدنی های خوزستان بازدید و خاطره خوشی از سفر به خوزستان را رقم بزنید.

 • این لوازم را با خود ببرید

 1. خوزستان شهری است که آب و هوای چهار فصل را تجربه می کند اما حتی اگر در روزهای بهاری و سر پاییز به خوزستان بروید از آفتاب آنجا در امان نخواهید بود، پس عینک دودی و ضد آفتاب را همان ابتدا داخل ساک دستی خودتان بگذارید.
 2. در نظر داشته باشید زمانیکه که با خرید بلیط هواپیما از شهری به شهر دیگر می روید با آب و هوا و غذاهای سنتی جدیدی روبرو می شوید که ممکن است با طبع و ضائقه شما سازگار نباشد، بنابراین همراه داشتن داروهای ضروری مثل قرص سرما خوردگی، داروهای مسکن و ضد حساسیت می تواند در مواقعی که به داروخانه دسترسی ندارید، کمک بزرگی به حفظ سلامت شما در حین سفر کند، همچنین اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتما داروهایتان را بردارید، چرا که ممکن است در شهر دیگر خیلی گران باشند یا به سختی در داروخانه ها پیدا شوند.
 3. اگر بیمه هستید حتما دفترچه بیمه درمانی را همراه داشته باشید، به هر حال بیماری بخشی از وقایع احتمالی سفر است که همراه داشتن دفترچه بیمه درمانی، خیالتان را از بابت هزینه های درمان در شهرهای دیگر راحت می کند.
 4. در انتخاب لباس مناسب با فصل سفر دقت کنید، درست است که با شنیدن نام خوزستان، عرق گرما بر پیشانی مان می نشیند اما اگر در فصل زمستان برای سفر کاری یا دیدن اقوام، بلیط هواپیما خوزستان را خریداری کردید، لباس گرم و نه چندان ضخیم با خود ببرید، بخصوص که پیاده روی شبانه کنار رود کارون نسیم خنکی را به صورتتان می نوازد. اگر در فصل تابستان به خوزستان سفر می کنید، لباس هایتان را از میان پارچه های نخی و گشاد انتخاب کنید تا از شدت آفتاب گرمازده نشوید. لباس های بهاری زمانی بدردتان می خورند که برای گشت و گذار در فصل پاییز و بهار خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در خوزستان را انجام دهید.

 • سبک سفر کنید

اگر می خواهید از سفرتان لذت کافی را ببرید سبک سفر کنید، قطعا همراه داشتن چند دست لباس های مختلف برای یک سفر دو سه روزه بار اضافی محسوب می شود، بگونه ای که اکثر آنها بدون استفاده می مانند. حمل بار یکی از مواردی است که اگر قصد دارید با خرید بلیط هواپیما سفر کنید در فرودگاه با حواشی آن روبرو می شوید. یک سری لوازم هست که حمل آنها در هواپیما ممنون می باشد یا با هزینه حمل بار همراه می شود، حال آنکه ممکن است کاملا غیر ضروری باشند و درحالیکه برای تهیه کردن آنها متحمل هزینه شدید مجبور باشید در فرودگاه از آنها بگذرید. پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه چمدان خود را ببندید، راجع به نحوه بسته بندی چمدان و لوازمی که ورود آنها به هواپیما ممنوع است، اطلاعات کافی را بدست آورید.

بهترین زمان برای رزو هتل

یکی از مواردی که قبل از شروع سفر باید راجع به آن برنامه ریزی کرد، اقامت در مقصد است. به هر حال اگر در خوزستان قوم و خویشی ندارید، باید برای اقامت در شب به فکر رزرو هتل باشید. با توجه به اینکه خوزستان از شهرهای دیدنی و پر طرفدار کشورمان محسوب می شوید، بهتر است زمانیکه برای خرید بلیط هواپیما اقدام می کنید، رزرو هتل را هم انجام دهید تا خیالتان از بابت اقامت در سفر راحت باشد. بهترین زمان رزرو هتل بعد از خرید بلیط هواپیما می باشد، چرا که زمان سفر و روزهایی که قرار است در خوزستان اقامت داشته باشید، قطعی شده و با اطمینان می توانید برای رزرو هتل اقدام کنید. پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید در ایام پیک به خوزستان سفر کنید، از چند هفته قبل برای سفرتان برنامه ریزی و نسبت به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام کنید.

زرو تور خوزستان با بهترین کیفیت

هر چند که کاروان های راهیان نور پای ثابت سفر به خوزستان می باشند اما تمدن باستانی که گوشه و کنار خوزستان را در بر گرفته، از چشم باستان شناسان و توریست های خارجی و گردشگران داخلی دور نمانده است. هر ساله با تمرکز بر جاذبه های گردشگری خوزستان روز به روز ظرفیت فروش بلیط هواپیما داخلی و خارجی به مقصد فرودگاه های خوزستان بیشتر می شود، همین امر باعث رونق  رزرو هتل بصورت اینترنتی و استقبال مردم از تورهای گردشگری به مقصد خوزستان شده است.

در همین راستا آژانس های هواپیمایی علاوه بر خدمات فورش بلیط هواپیما و رزرو هتل، پکیج های تور گردشگری خارجی و داخلی را به لیست خدمات خود اضافه کرده تا با ارائه تورهای شاد وو مهیج، سفر خوشی را برای مسافران به ارمقان بیاورند.

خرید بلیط هواپیما اینترنتی و ارزان

آنی تیک به عنوان یکی از معتبرترین سایت های پرواز، با همراه داشتن نشان تجاری الکترونیک و نشان اعتماد، خدمات مورد نیاز مسافران پرواز را در سریع ترین زمان در اختیارتان می گذارد. در سایت آنی تیکت تمام خدمات پرواز نظیر خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی، رزرو هتل و رزرو تور به صورت اینترنتی انجام می شود، بنابراین می توانید بصورت آنلاین در میان ایرلاین های مختلف جستجو کنید و با مقایسه قیمت ها و تاریخ پرواز، ارزان ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید. تیم آنی تیکت و گروه پشتیبانی به صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیزان می باشند تا خاطره ی خوشی از پرواز با هواپیما را برایتان رقم بزنند.

تلفن تماس : 32444126 - 32444127 (056)

تلفن پشتیبانی: 09122989006

 

 

ثبت نظر
chat 0