{{ctrl.notification}}
راهکارهایی برای کاهش هزینه سفر به آنتالیا، آنی تیکت

آنتالیا، یکی از توریستی ترین شهر های ترکیه است که سالانه، مسافران زیادی را از سراسر دنیا، بویژه کشور های خاورمیانه و اروپایی به خود جذب می کند. تور آنتالیا یکی از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری ایرانیان است که مثل سایر سفرهای خارجی هزینه هایی را هم بدنبال دارد. گاهی هزینه های سنگین در شهر مقصد، بسیار بیشتر از هزینه هایی است که صرف خرید تور و یا وسایل نقلیه دیگر می شود. لذا قصد داریم در این مقاله اطلاعات بروز و دقیقی را در رابطه با هزینه سفر به آنتالیا، اعم از هزینه های اقامتی، حمل و نقل، خورد و خوراک، گردشگری و ... در اختیارتان قرار دهیم.

اگر برای خرید تور آنتالیا اقدام کرده اید، مطالعه ی این مقاله قبل از سفر، کمک شایانی را به شما خواهد کرد. لازم به ذکر است که قیمت های موجود طبق تعرفه های سال 1398 می باشد، بنابراین در زمان خرید بلیط هواپیما آنتالیا قیمت ها را بروز کنید.

                         

راه های مختلف سفر به آنتالیا                                                                                               

برای بررسی هزینه سفر به آنتالیا در ابتدا قصد داریم که علاوه بر خرید تور آنتالیا، مسیر های زمینی مختلف را نیز بررسی کرده و با مزایا و معایب آن ها بیشتر آشنا شویم.

 1. تور های هوایی آنتالیا: برنامه ریزی تور های خارجی از جمله تور آنتالیا، بر عهده ی آژانس های هواپیمایی است. برای خرید تور آنتالیا، گردشگران از بیشتر مبدأ های فرودگاهی در شهر های بزرگ می توانند اقدام کنند، اما بیشتر تمرکز آژانس های هواپیمایی، برنامه ریزی این سفر از مبدأ تهران است، چرا که بیشترین خرید تور آنتالیا از تهران اتفاق می افتد. به طور معمول آژانس های هواپیمایی برای تور آنتالیا مدت زمان 6 شب و 7 روز را در نظر می گیرند، چرا که این مدت برای بازدید از مکان های گردشگری، تجاری و تاریخی شهر پر آوازه آنتالیا کافی به نظر می رسد، از طرفی سفر با تور آنتالیا مزیت هایی دارد که اقامت و گشت و گذار در شهر بیگانه ها را برایتان راحت تر می کند.
 2. سفر با اتوبوس: معمولا تور های زمینی بیشتر برای کاهش هزینه ها برگذار می شود، اما این سفر ها بسیار خسته کننده است. به عنوان مثال با حرکت اتوبوس از تهران، تا مرز بازرگان در حدود 990 کیلومتر( 11 ساعت ) و پس از عبور از مرز، تا آنتالیا  1510 کیلومتر( 22 ساعت ) فاصله وجود دارد. با توجه به این که این اتوبوس ها هر 4 تا 5 ساعت  در مسیر توقف می کنند، مجموع ساعات برای طی کردن این مسیر از 33 ساعت هم عبور خواهد کرد که بسیار طولانی و خسته کننده بنظر می رسد، اما کسانیکه از تماشای مسیرهای زمینی لذت می برند، از تورهای زمینی آنتالیا استقبال می کنند.
 3. مسیرهای ترکیبی: همان طور که می دانید قطار مستقیمی وجود ندارد که مسیر تهران آنتالیا را طی کند، و تنها قطار موجود، قطار تهران آنکارا است که اخیرا به بهره برداری رسیده. اگر شما قصد دارید با استفاده از قطار خود را به آنتالیا برسانید، ابتدا باید بلیط قطار تهران آنکارا را خریداری و پس از رسیدن به آنکارا، بلیط هواپیما به مقصد آنتالیا را تهیه کنید. همان طور که مشاهده می کنید با توجه به طولانی بودن این سفر و همچنین مستقیم نبودن آن( چرا که باید در آنکارا وسیله ی حمل و نقلی خود را تغییر دهیم ) در مقایسه با خرید تور آنتالیا از آژانس های هواپیمایی، استفاده از قطار به صرفه نخواهد بود.   
 4. استفاده از خودرو شخصی: با توجه به بررسی هایی که در مورد انواع راه های ارتباطی داشتیم، سفر با خودرو شخصی در هنگام خروج از مرز هزینه های گزافی را به همراه خواهد داشت که آن ها را در ادامه ذکر خواهیم کرد:
 • دریافت گواهینامه بین المللی یک ساله: در حدود 120 هزار تومان
 • پلاک بین المللی: 360 هزار تومان
 • تهیه ی دفترچه مالکیت خودرو: 110 هزار تومان
 • برچسب CD یا IR: در حدود 500 هزار تومان
 • مجوز خروج از کشور: بدون بازدید خودرو 20 هزار تومان و با بازدید خودرو 40 هزار تومان
 • بیمه ی 10 روزه ی خودرو: بر حسب انتخاب نوع شرکت بیمه، متغیر خواهد بود
 • پرداخت تفاوت هزینه ی بنزین: در هنگام خروج از کشور باید تفاوت هزینه ی بنزین داخل کشور را با کشور مقصد بپردازید. مبنای این پرداخت، حجم باک بنزین خودروی شما فارغ از این که پر یا خالی است، خواهد بود.

همانطور که مشاهده کردید در هزینه سفر به آنتالیا تفاوت هایی وجود داشت که البته کیفیت سفر در تعیین این قیمت ها نقش اصلی را عهده دار است، از این رو خرید تور آنتالیا بهترین و راحت ترین روش برای سفر به آنتالیا می باشد.

هزینه رزرو هتل در آنتالیا

هتل هایی که در آنتالیا وجود دارند، معمولا خدمات خوبی را به گردشگران ارائه می دهند و تفاوت قیمت آن ها بر مبنای تعداد ستاره های هتل و در پی آن امکانات ویژه و مختلفی است که برای اتاق ها در نظر گرفته می شود. از این رو برای کاهش هزینه سفر به آنتالیا بهتر است در انتخاب هتل ها دقت کرده و از اقامت در هتل های لوکس و گران قیمت بپرهیزید. در ادامه نیز قیمت هایی از هتل های مختلف را برای یک شب ارائه کردیم.

 • هتل های 5 ستاره:  قیمت ها برای یک شب اقامت در هتل های 5 ستاره از یک میلیون و دویست هزار تومان تا پنج میلیون و چهارصد متغیر است.
 • هتل های 4 ستاره: قیمت ها برای یک شب اقامت در هتل های4 ستاره از پانصد هزار تومان تا چهار میلیون و سیصد
 • هتل های 3 ستاره:  قیمت ها برای یک شب اقامت در هتل های 3 ستاره از سیصد و هفتاد هزار تومان تا یک میلیون و ششصد
 • هاستل: شما در هاستل یک اتاق دربست مخصوص خود نخواهید داشت، چرا که تنها می توانید به تعداد نیاز خود تخت اجاره کنید. قیمت آن در آنتالیا از شبی 150 تا 200 هزار تومان متغیر است.
 • اجاره ی آپارتمان: بسته به موقعیت شهری، اندازه و همچنین امکانات آپارتمان، قیمت آن بین صد هزار تومان تا یک میلیون تومان برای یک شب است.

هزینه بلیط مکان های تفریحی در آنتالیا

با توجه به این که آنتالیا مملو از مکان های تفریحی و جاذبه های گردشگری است، از این رو افرادی که قصد خرید تورآنتالیا را دارند، در محاسبه ی هزینه سفر به آنتالیا ، نباید از هزینه خرید بلیط مکان های تفریحی چشم پوشی کنند. از این رو قصد داریم برخی از قیمت ها را ارائه کنیم.

 1. ورودی پیست اسکی ساکلیکنت: 32 هزار تومان
 2. پارک آبی آکوالند و دلفین لند: 160 هزار تومان
 3. چارک آبی ریکسوس پرمیوم: 170 هزار تومان
 4. غواصی در دریای مدیترانه: 450 هزار تومان
 5. کشتی سواری: از 200 هزار تومان به بالا
 6. آفرود آنتالیا: 300 هزار تومان

هزینه غذا آنتالیا

خورد و خوراک بخشی از سفر های خارجی است که باید هزینه ی مجزایی را برای آن در نظر گرفت، بخصوص که اغلب غذاهای سنتی آنتالیا، فرهنگ غذایی ترکیه را نشان می دهد، بنابراین در یک برنامه ریزی کلی و برآورد هزینه خورد و خوراک در آنتالیا، می توانید هزینه سفر به آنتالیا را کاهش دهید. در ادامه قیمت هایی از رستوران های مختلف و همچنین برخی مواد غذایی را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

 قیمت رستوران ها و فست فود ها در آنتالیا

 • رستوران ها با قیمت های پایین: هر پرس غذا بین 30 تا 50 هزار تومان
 • رستوران ها با قیمت متوسط: 50 تا 100 هزار تومان
 • رستوران های لوکس و گران قیمت: 110 هزار تومان به بالا
 • فست فود ها: 45 تا 55 هزار تومان

قیمت مواد غذایی اصلی در آنتالیا

 • برنج کیلویی 17 هزار تومان
 • مرغ کیلویی 35 هزار تومان
 • تخم مرغ بسته بندی شده ی  12 تایی 22 هزار تومان
 • نان 500 گرمی 3 هزار تومان
 • شیر به ازای هر لیتر 8 هزار تومان
 • سیب زمینی و پیاز کیلویی 10 هزار تومان
 • یک کیلو موز 16 هزار تومان
 • یک کیلو سیب درختی 8 هزار تومان

هزینه های حمل و نقل در آنتالیا

با توجه به معقول بودن هزینه های حمل و نقل عمومی در آنتالیا، هزینه رفت و آمد نیز در هزینه سفر به آنتالیا تأثیر چندانی نخواهد داشت. برای جابجایی و گشت و گذار در آنتالیا می توانید از اتوبوس، تاکسی، مترو، کشتی، قایق و ماشین های کرایه ای استفاده کنید.

 • مترو: در آنتالیا دو ترن وجود دارد، یکی قدیمی تر است و با نام ترن نوستالژی شناخته می شود. استفاده از هر دو ترن جدید و قدیم، برای یک مسیر 4 هزار تومان تمام می شود.
 • اتوبوس: جابجایی با اتوبوس همانند استفاده از مترو، مقرون به صرفه ترین هزینه ها را در حمل و نقل آنتالیا به خود اختصاص داده است. هزینه هر مسیر، با استفاده از "آنتالیا کارت" 3 هزار تومان و پرداخت نقدی 5 هزار تومان می باشد.
 • تاکسی: استفاده از تاکسی در هزینه سفر به آنتالیا تاثیر داشته و می توان گفت نسبت به هزینه ی سایر وسایل حمل و نقل عمومی، گران تمام می شود. هزینه ی ورودی تاکسی ها، در حدود 8 هزار تومان است و همچنین با طی کردن هر یک کیلومتر، 6 هزار تومان بر آن افزوده می شود.

خرید تور آنتالیا از آنی تیکت

همان طور که می دانید با رزرو هتل و یا خدمات رفاهی دیگر بصورت انفرادی، هزینه های تمام شده برای شما سرسام آور خواهد بود. از این رو پیشنهاد ما برای کاهش هزینه سفر به آنتالیا، خرید تور آنتالیا از آنی تیکت می باشد. فراموش نکنید که آژانس های هواپیمایی معتبر و با سابقه در زمینه برگذاری تورهای خارجی، می توانند تخفیف های مناسبی را برای مسافران از کشور میزبان دریافت کنند.

آنی تیکت یکی از معتبرتین سایت های گردشگری است که علاوه بر خدمات خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، به عنوان یکی از برگذارکنندگان تورهای خارجی و داخلی، سفری ارزان و بصرفه به آنتالیا را برایتان رقم خواهد زد. با مراجعه به سایت آنی تیکت مشاهده می کنید که تور های خارجی در تاریخ ها و قیمت های متنوعی برنامه ریزی شده که پاسخگوی تمام سلیقه ها است. جهت اطلاع از تورهای خارجی و همچنین خرید بلیط هواپیما آنتالیا با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن تماس : 32444126 - 32444127 (056)

تلفن پشتیبانی: 09122989006

ثبت نظر
chat 0