{{ctrl.notification}}
چگونه با خرید تور اصفهان، نصف جهان را دور بزنیم

مگر می شود کسی ایران را بشناسد و از اصفهان اش چیزی نداند، توریست های خارجی که با تور اصفهان همراه شدند این حقیقت را به خوبی درک کرده اند که با خرید تور اصفهان، می توان نصف جهان را دور زد. شما نیز اگر برای سفر به اصفهان برنامه ریزی کردید، این مطلب را از دست ندهید. قرار است بگوییم که چگونه با خرید تور اصفهان، نصف جهان را دور بزنیم.

جاذبه های دیدنی نصف جهان در اصفهان

اصفهان گل سرسبد شهرهای خاورمیانه  که شکوه تمدن غنی ایران را به رخ توریست های خارجی می کشد. بی شک اگر بخواهیم از تمام جاذبه های تاریخی اصفهان دیدن کنیم، گنجینه ای از نصف جان را بدست می آوریم. بی شک لقب نصف جهان برازنده اصفهان است و این را افرادی که با خرید تور اصفهان خودشان را به این خطه رسانده اند بخوبی درک کرده اند. بسیاری از مسافران و گردشگران ترجیح می دهند به جای سفرهای خارجی گران قیمت، با خرید تور اصفهان، دنیایی از دیدنی های جذاب و خارق العاده را که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند را در یک مقصد ببینند. اگر بخواهیم تمام جاذبه های تاریخی و دیدنی اصفهان را معرفی کنیم باید روزها بنویسیم و بخوانیم، پس بر همین بسنده می کنیم که مهم ترین آثار جهانی یونسکو را در اصفهان به شما معرفی کنیم.

نقش جهان در نصف جهان

اگر بخواهیم تمام اصفهان را در یک جاذبه توریستی خلاصه کنیم، میدان نقش جهان بسیار برازنده است.  این میدان در مرکز شهر و در قلب تاریخی اصفهان میزبان گردشگران و توریست های خارجی است که با خرید تور اصفهان، می خواهند آنچه بر این شهر گذشته را کشف کنند. میدان نقش جهان که به نام میدان شاه نیز شناخته می شود یکی از پهناورترین میدان هایی است که که استخر بزرگی را در وسط خود جای داده است. بی شک با قدم زدن در این میدان تصوراتی که از میدان های شهر دارید را نادیده خواهید گرفت، گویی در میان پارک بزرگی قرار گرفته اید که نسیم خنک فواره های آب استخر صورتتان را نوازش می کند با این تفاوت که از چهار طرف در محاصره بناهای تاریخی مسجد شاه، مسجد شیخ لطف الله، عال قاپو و سردر قیصریه قرار گرفته اید. از جذابیت های میدان نقش جهان این است که از هر سمتی که بخواهید سلفی بگیرید، پس زمینه ای از آثار تاریخی در کادر عکس شما نمایان می شود. پیشنهاد می کنم برای بازدید از محبوب ترین مکان دیدنی نصف جهان، خرید تور اصفهان را به سال دیگر موکول نکنید.

مسجد جامع اصفهان، عتیقه های از بناهای تاریخی

مسجد جامع اصفهان که به مسجد عتیق نیز معروف است از زیباترین مسجدهای چهار ایوانی است که تا کنون دیده اید. مسجد تاریخی عتیق که قدمت آن به قرن دوم هجری قمری می رسد ابتدا با سقفی چوبی ساخته شد درحالی که چهار ایوان زیبای این مجموعه بعدها و در عصر سلجوقیان بنا شد. با وارد شدن به این مجموعه ی تاریخی می توانید آثار زیبایی را در غالب ایوان های بزرگ، سردرهای زیبا، طاق های چشمه ای، جرزهای آجری و تزئینات ماهرانه کاشی کاری در سبک های خراسانی ببینید.

آثار موجود در ضلع شمالی مسجد جامع: ایوان درویش، مدرسه مظفری، گنبد خاکی یا همان گنبد تاج الملک، چهلستون، شبستان و کتیبه های تاریخی که با آیاتی از قرآن با خط نستعلیق، کوفی و ثلث تزئین شده است.

آثار موجود در ضلع جنوبی مسجد عتیق: در این بخش بناهایی خشتی وجود دارد که به سبک معماری عربی ساخته شده اند. گنبد و کتیبه هایی نظیر سنگ فرش و کتیبه آب مباح مسجد که در این قسمت وجود دارد متعلق به دوران نظام الملک، آل مظفر، آق قویونلو و صفوی است.

آثار تاریخی ضلع غربی در مسجد عتیق: اگر در وسط حیاط مسجد عتیق بایستید و نگاهی به ضلع غربی مجموعه داشته باشید می توانید مسجد مصلی، مسجد الجایتو و کتیبه های تاریخی متعلق به دوران صفوی را ببینید.

آثار دیدنی ضلع شرقی مسجد عتیق: از میان تمام این مجموعه ی تاریخی، جدیدترین سازه هایی که به این مسجد اضافه شده در قسمت شرقی قرار گرفته است که متعلق به دوران سلجوقیان می باشند. در این قسمت می توانید کتیبه های مربوط به دوران آل مظفر و شاه تهماسب صفوی را ببینید، هر چند که بسیاری از آثار تاریخی آن به مروز زمان تخریب شده اند.

چهل ستون، کاخ پادشاهی شاه عباس

کاخ چهلستون یکی از زیباترین سازه های موجود در اصفهان است که با دیدن آن هوش از سرتان می رود. مسافرانی که با خرید تور اصفهان برای تماشای این کاخ با شکوه تاریخی آماده شده اند، دوربین های عکاسی خود را برای ثبت تصاویری از گوشه و کنار این کاخ همراه آورده اند. چهل ستون تنها یک ساختمان تاریخی نیست بلکه کاخی در میان باغسرایی زیبا است که با ستون های سربه فلک کشیده، گردشگران را مجبور می کند سر خود را بالا بگیرند. کاخ چهلستون اقامتگاه شاه عباس اول بوده که بعد از تغییر فرمانروایی به شاه عباس دوم، تکمیل و بخش هایی به آن افزوده شد. در این کاخ دیدنی، بخش های باشکوهی نظیر تالار آینه، تالاری با 20 ستون، اتاق های بزرگ و ایوان هایی در اطراف تالار پادشاهی وجود دارد که هر کئام به نوعی بر جذابیت بنا می افزایند. حوض بزرگی که روبروی تالار اصلی  کاخ چهلستون قرار دارد تصویر زیبایی از کاخ چهلستون را انعکاس می دهد. اغلب توریست هایی که با خرید تور اصفهان از کاخ چهلستون دیدن کردند از نقش و نگاره های منقوش در سقف تالار پادشاهی و لچکی های رنگارنگ بسیار شگفت زده شده اند.

سی­ وسه پل، شاهکار پل سازی ایران

اگر یک سرچ کوتاه از جاذبه های توریستی اصفهان داشته باشید تصاویری از مجموعه آثار نصف جهان را خواهید دید اما در این میان تصاویر زیادی وجود دارد که توریست های خارجی در کنار سی و پل گرفته اند، پس اگر قصد دارید برای خرید تور اصفهان اقدام کنید دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید. سی و سه پل یکی از شاهکارهای پل ­سازی اصفهان است که علاوه بر قدمت تاریخی منظره زیبایی از زاینده رود را به تصویر می کشد. شما می توانید روی پل های خشتی سی و سه پل قدم بزنید و زیر نور طلایی ایوان ها، آرامش زاینده رود را تماشا کنید. مسافران زیادی بهترین خاطرات سفر خود را روی این پل تجربه کرده اند. پیشنهاد می کنیم شب های سی­وسه پل را از دست ندهید. جالب است بدانید که این سازه از پل های درجه یک جهان می باشد که بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی را برای خرید تور اصفهان ترغیب می کند.

بازارگردی با خرید تور اصفهان

اگر با خرید تور اصفهان راهی این کلانشهر دوست داشتنی هستید، خودتان را برای یک بازارگردی حسابی آماده کنید. بازار قیصریه اصفهان را در هیچ جای دنیا پیدا نخواهید کرد. قیصریه از بازارهای معروف اصفهان است که نه تنها شاهکار معماری صفوی را نشان می دهد بلکه مجموعه ای از صنایع دستی و کالاهای اساسی مورد نیاز گردشگران را در خود جای داده است. این بازار در مجموعه ی زیبای میدان نقش جهان واقع شده است که شما را برای یک بازارگردی حسابی بعد از تماشای جاذبه های تاریخی بی نظیرش دعوت می کند.

 برای وارد شدن به این بازار باید از سردر قیصریه عبور کنید و وارد مجموعه ای سرپوشیده شوید که از راسته ها و سراهای مختلفی تشکیل شده است. بازار زرگرها، مسگرها، کفش دوز ها، بازار عرب ها، کلاهدوز ها، بازار قناد ها و بازار تفنگ ساز ها از جمله بازارهایی است که در مسیر خود می توانید از آنها بازدید کنید. در طول گشت و گذار در این مجموعه می توانید علاوه بر لذت بردن از این مجموعه ی تاریخی، لذت خرید سوغات اصفهان و ظروف مسی قلم کاری شده را تجربه کنید. بی شک بازارگردی در قیصریه می تواند یکی از جذابیت های خرید تور اصفهان باشد که نمی توان آن را نادیده گرفت، بنابراین بهتر است بدانید که این بازار شما را به تماشای آثار تاریخی متعددی نظیر مدرسه های تاریخی و حمام های سنتی صفویان دعوت می کند.

خرید تور اصفهان ارزان و مقرون بصرفه در آنی تیکت

شما نیز حتما برای خرید تور اصفهان معیارهایی را در نظر دارید. بسیاری از آژانس های مسافرتی با توجه به میزان استقبال مسافران پکیج های متنوع خرید تور اصفهان را برگزار می کنند که با توجه به مدت اقامت و کیفیت هتل بویژه نرخ بلیط هواپیما هزینه هایی را بر دارد، اما در این میان خرید تور اصفهان ارزان و مقرون بصرفه مهمترین ملاک مسافران برای کاهش هزینه های سفر به اصفهان است که کمتر آژانسی آن را مد نظر قرار می دهد، حال اینکه سایت گردشگری آنی تیکت با توجه به اصل مشتری مداری و رونق صنعت گردشگری داخلی، پکیج های مختلف خرید تور اصفهان را زیر قیمت و با نرخ های مقرون به صرفه در اختیار کاربران می گذارد تا خاطره خوشی از سفر به اصفهان را رقم بزند. کافی است وارد سایت آنی تیکت شوید و از خدمات خرید تور اصفهان، خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی و همچنین رزرو هتل های داخلی و بین الملی نیز با مناسب ترین قیمت بهره مند شوید.

 

 

 

 

ثبت نظر
chat 0