{{ctrl.notification}}
معروف ترین جاذبه های گردشگری زنجان، آنی تیکت

از آنجا که زنجان جزو مناطق خوش آب و هوای ایران محسوب می شود، همواره مقصد بسیاری از مسافران داخلی و خارجی می باشد، از این رو قصد داریم دیدنی ترین مکان های تاریخی و گردشگری زنجان را معرفی کنیم، اما قبل از هر چیز باید یادآوری کنیم که اکثر مکان های جذاب و دیدنی زنجان در اطراف آن است از این رو باید در تاریخ  خرید بلیط هواپیما برای برگشت و همچنین مدت زمان رزرو هتل، دقت کنید تا مبادا جاذبه های زنجان را از دست بدهید.

آبشار شار شار، بوم نقاشی زنجان

در شمال غربی زنجان، آبشاری مرتفع جلوه می کند منظره های آن برای گردشگران بسیار جالب توجه می باشد. طبیعتی که گردشگران را محو خود می کند و توصیفاتی که  طبیعت گردان را به خرید بلیط هواپیما در فصل بهار ترغیب می کند. آب بسیار خنک و زلال در بهشت زنجان، به محیط اطراف خود جان بخشیده و علاوه بر آن آب شرب زنجان را نیز تامین می کند. درختانی که از دل سنگ های مرطوب روییده اند، تنه ی درختان قهوه ای غوطه ور درآب که در اثر پوشش خزه ها به رنگ سبز درآمدند، صخره هایی که شدت جریان آب آن ها را صیقل داده و با بوته ها و جلبک ها تزیین کرده،  تنها بخشی از مناظر آبشار شار شار می باشد که شما را محو زیبایی های خود می کند. با توجه به تراکم درختان، نفوذ پذیری نور خورشید در لابلای آن ها به سختی انجام می شود که منظره ای شبیه بوم نقاشی و یا تصاویر کارت پستال را پیش روی شما به نمایش می گذارد.

فاصله آبشار شار شار تا دریاچه سد مصنوعی تهم ۵ کیلومتر است و برای بازدید از آبشار لازم است در حدود یک ساعت در مسیر کوهستانی کوهنوردی کنید تا به آبشار برسید. گفته می شود با آب گیری سد تهم، قسمت هایی از آبشار شار شار به زیر آب خواهد رفت بنا براین پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید بلیط هواپیما و سفر به زنجان را دارید، بازدید از این نقاشی طبیعت را فراموش نکنید. پیشنهاد می کنیم با تورهای طبیعت گردی زنجان از این جاذبه ی طبیعی دیدن کنید.

آدرس: ۲۵ کیلومتری شمال شهر زنجان، منطقه تهم، 5 کیلومتری دریاچه سد تهم.
 

غار کتله خور، گذرگاه انسان های نخستین

کتله به معنی کوه کم ارتفاع و خور از خورشید گرفته شده و بر اساس همین نام، غار در دل کوهی کم ارتفاع که خورشید از پشت آن طلوع می کند جای گرفته است.غار کتله خور بر اساس عواملی چون قندیل ها، بلورها، تعدد طبقات و زیبایی چشمگیر، مرغوب ترین غار آهکی در جهان بشمار می رود که به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری زنجان سهم بسزایی در رونق خرید بلیط هواپیما زنجان و رزرو هتل در این شهر دیدنی دارد، همچنین مسافرانی که با تور زنجان راهی این دیار شدند، بازدید از غار کته خور را در برنامه های خود قرار می دهند. با اینکه ۱۲۰ میلیون سال از عمرش می گذرد اما همچنان ستون های استالاگمیت، غار را استوار نگه داشته اند، پیدا شدن ۸۰ اسکلت مربوط به انسان های نخستین، در صد متری ابتدای غار، شکی در مورد قدمت آن باقی نمی گذارد.

 عجایب نهفته در این غار زیاد است اما جالب است بدانید با اینکه فاصله غار کتله خور از همدان 173 کیلومتر می باشد، بررسی ها نشان می دهد که این غار به غار علیصدر در نزدیکی همدان متصل می شود. تخمین زده می شود که غار دارای هفت طبقه است که تا کنون ۳ طبقه آن از سال ۱۳۳۱ تا امروز کشف و تبدیل به یکی از نادرترین و پر بازدید ترین مکان های گردشگری زنجان شده است.

با ورود به این غار سحرآمیز و بی انتها مشاهده خواهید کرد که طبیعت به قندیل ها و سازه های آهکی شکلی متفاوت داده است، از این رو نام هایی نظیر تالار عروس، نخل سوخته، میدان پنج شیر، میدان مریم مقدس، پای فیل، میدان شتر خوابیده، میدان بیستون و تونل قندیلی بر روی این سازه های طبیعی گذاشته شده است. شکل گیری غار بصورتی است که اثبات می شود در ابتدا غار غرق در آب بوده، اما بعد ها آب به طبقات پایین تر نزول کرده است، در حال حاضر نیز در اطراف غار چشمه های آب معدنی فراوانی فعال هستند.ئهر ساله توریست ها و زمین شناسان خارجی و داخلی تنها به منظور مشاهده عجایب غار کتله خور، بلیط هواپیما به مقصد زنجان خریداری کرده و بدنبال رزرو هتل مناسب هستند.

آدرس: ۱۵۵ کیلو متری جنوب زنجان، جاده زنجان به خدابنده، ۶ کیلومتری شهر گرماب.
 

مردان نمکی، با ارزش ترین ها در دنیا

زمانی که در سال 1372 جسد مردی با ریش و موی بلند و گوشواره ای از جنس طلا در گوش چپ، در هنگام استخراج نمک از معدن کشف شد، هیچکس گمان نمی کرد که مرد نمکی به با ارزش ترین شی کشف شده در جهان تبدیل شود و کسی قادر به تعین قیمت برای آن نخواهد بود. با ادامه جست وجو در همان سال، یک ساق پا درون کفش چرمی، شئ نقره ای، قلاب سنگ، سه قبضه چاقو، سنگ ساب، یک عدد گردو و پارچه هایی که با زیور آلات تزئین شده بود یافت شد.

 کشف مرد نمکی دوم و سوم یازده سال پس از کشف مرد نمکی اول اتفاق افتاد آن هم زمانی که بولدوزر ها در حال کار بودند، از این رو قسمت عمده ای از مردان نمکی شماره دو و سه متلاشی شده اند. مردان نمکی مهم ترین کشف تمدن زنجان را رقم زد و مسافران و توریست های خارجی را برای خرید بلیط هواپیما به مقصد زنجان وسوسه کرد.

کشف مرد نمکی شماره ۴ همه را در حیرت فرو برد، چرا که بدن او مومیایی شده و با خروج آب از بافت ها،علاوه بر استخوان ها، قسمت هایی خشک شده از بافت نرم نیز باقی مانده بود. از این رو مرد شماره چهار سالم ترین و کامل ترین مومیایی یافت شده است که بر اساس آن سن جوان مومیایی شده، ۱۶ سال تخمین زده شد که موهایش کوتاه و خرمایی رنگ بود. همراه این مومیایی بینظیر در جهان، چاقویی فلزی با دسته استخوانی، دو کوزه کوچک و فلزهایی درون گوش آن یافت شد.

به همین منوال در سال های بعد نیز مرد مومیایی شماره ۵ و ۶ هم در معدن نمک چهر آباد، واقع در ناحیه غرب زنجان یافت شد اما این دو نیز نواقصی داشتند. جالب است بدانید مرد مومیایی شماره ۶ بدلیل عدم امکان حفاری و عدم وجود مکان مناسب برای نگه داری از آن هنوز در معدن نمک چهر آباد مدفون است. گمان ها بر این است که مرد شماره یک تا پنج مربوط به دوران هخامنشی و مرد شماره ی شش از سپاهیان ساسانی بشمار می رود. اگر با خرید بلیط هواپیما به زنجان سفر می کنید و قصد رزرو هتل در زنجان را دارید، حتما سری به عمارت ذوالفقاری، محل نگه داری مومیایی ها بزنید، چرا که در هیچ جای دنیا مومیایی هخامنشی با بقایای نرم بدن، نخواهید یافت.

آدرس: زنجان خیابان طالقانی، عمارت ذوالفقاری.

گنبد سلطانیه در لیست برترین های جهان

گنبد سلطانیه آرامگاه الجایتو، هشتمین ایلخان مغول می باشد و از آنجا که سومین گنبد بزرگ جهان بشمار میـرود، در فهرست آثار برگزیده یونسکو ثبت گردیده است. گنبد سلطانیه شامل سه بخش اصلی ورودی، تربت خانه و سردابه است که معماری فاخر آن تلفیقی از بنا های آذری و بنا های ایرانی اسلامی می باشد.

آدرس: ۴۳ کیلومتری شهر زنجان، شهر سلطانیه، گنبد سلطانیه.
 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما زنجان

سفر کردن به مناطق مختلف از آن دسته کارهای بیادماندنی است که تا سالیان دراز خاطره ای خوش را برای ما ثبت می کند. اما هزینه ی بالای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل باعث شده تا اکثر مسافران زنجان از مسیرهای زمینی سفر کنند. ما در آنی تیکت این امکان را فراهم کردیم تا سفرهای هوایی ارزان تری را با ایرلاین های مختلف تجربه کنید.

شرکت هواپیمایی آنی تیکت به عنوان یکی از معتبرترین مراجع خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و همچنین تور های خارجی و داخلی، فضایی را در اختیارتان می گذارد تا بتوانید در سریع ترین زمان نرخ بلیط هواپیما از ایرلاین های مختلف را مقایسه و در نتیجه ارزان ترین بلیط هواپیما زنجان را خریداری کنید، برای اطلاعات بیشتر و برقراری با تیم پشتیبانی با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

ثبت نظر
chat 0